Tony Di Spigna

Tony di Spigna İtalya’da İschia’nin adasında doğdu. Görsel iletişimin neredeyse bütün alanlarında çalıştı ve ilgilendi. Bunlar içinde; kurumsal kimlik logoları ve markalar, ambalaj, masaüstü yayıncılık, pazarlama grafikleri, satın alım noktaları, sergi, poster, mimari tipografi, çevresel grafik tasarım, sinema, televizyon, ve endüstriyel grafiğin yanısıra, kurumsal firmalara ve uluslararası kitlesel dağıtım yapan firmalara yaptığı özel font tasarımları bulunmaktadır.
Efsanevi stüdyo Herb Lubalin Associates ile partnerdi. Harf şekilleri ve tipografik tasarımları ile uluslararası tanınırlığa ulaştı. Çalışmaları çok sayıda ödül kazandı ve pek çok kitap ve ticari yayında yer aldı. Görsel Sanatlar okulunda eğitim verdi ve şu an New York Teknoloji Enstitüsü’nün lisans bölümünde ve enstitü kapsamında “Seçkin Profesör” ödülü aldığı Pratt Enstitüsü’nün yüksek lisans bölümünde ders vermektedir. 2007 yılında İtalya’da grafik tasarımdan güzel sanatlara yapmış olduğu farklı işlerin sergilendiği bir sergi ile onurlandırıldı.
Markalaşma, kurumsal kimlik, ve grafik iletişimin bütün alanlarında tasarım ve danışmanlık hizmeti veren Thinkstroke LLC.’nin kurucularından ve ortağıdır. Şu an Thinkstroke LLC. tarafından yakında piyasaya sürülecek olan yeni bir yazı ailesi tasarlıyor.


error: Content is protected !!