Joseph Foo

Joseph yaratıcılık endüstrisinde grafik tasarımcı olarak başladı. Amerika ve Singapur’da çalıştıktan sonra Malezya’ya geri döndü ve Malezya’nın önde gelen tasarım firmalarında çalıştı. İki ortağıyla birlikte 1996 yılında trinity (3’lü) tasarım firmasını kurdu. Burada çoklu disiplinli kurumsal kimlik danışmanlığı işini yürütmektedir.
İşleri yerel ve uluslararası yarışmalarda .düllendirildi; Asya Tasarım ödülü, Hong Kong Uluslararası Poster Trienali, HKDA Mükemellik .dülü ve Singapur Tasarım ödülleri son zamanlarda aldığı ödüllerden bazılarıdır. İşleri birçok yayında yerel ve okyanus ötesi yayınlarda basıldı. World Graphic Design (New York /Londra), Decoding design (ABD), Influences (Berlin), etapes (Paris), Designnet (Seul), IdN & WE (Hong Kong), Art & Design (Pekin), Art4D (Bangok), The Business Times, Zhao Bao & Tiger Translate (Singapur), Young Asian Graphic Designers 2008 (Almanya), Asia Pacific Design (Çin) ve Malezya’nın Star, The Edge ve Adoi işlerinin çıktığı yayınlardan bazılarıdır.
Malezya içinde ve dışında birçok panel, seminer, konferans ve çalıştay gibi etkinliklere konuşmacı olarak katılmıştır. Cannes Lions, Hong Kong Long Xi ve Malezya Kancil .dülleri yarışmaları Tasarım Kategorisi’nde jüri üyeliği yapmıştır. Kuala Lumpur’da önde gelen tasarım okulu olan Dasein Sanat Akademisi’nde Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Malezya dışında Pekin Güzel Sanatlar Akademisi’nde çalıştaylar düzenlemektedir. Stuttgart Akademie Schloss Solitude, Bankok’da Rangsit Üniversitesi, Singapur’da Temasek Polytechnic, Taipei’de Shih Jian Üniversitesi, NingBo’da Ning Bo Üniversitesi, Shanghai Tong Ji Üniversitesi, Shandong Ludong Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak kariyerine devam etmektedir.
Asya düşüncesi ve kimliğini grafik tasarım yoluyla ifade etme isteğini, Art4soul’ü 2000 yılında kurarak yerine getirmiştir. Yaratıcı disiplinleri dünya çapında kovalayarak ilgisini ifade eden bir Görsel iletişimci olarak, ürün ve mobilya tasarımına dayanan TriDi (3Di) isimli birimi kurmuştur.


error: Content is protected !!