Christine Wagner

Christine Wagner 1962’de Hadamar-Almanya’da doğdu. Wiesbaden Uygulamalı Bilimler Universitesi’nde İletişim Tasarımı Bölümü’nde tipografi ve kaligrafi üzerine yoğunlaşmış bir eğitim aldı. Mezuniyetinin ardından Münih’e taşınarak Berthold AG adlı ünlü yazı tasarım şirketinde tasarımcı olarak çalışmaya başladı. 1987’de grafik tasarımcı olarak çalışmaya başladı ve kurumsal kimlik konseptleri kurumsal rapor, broşür, dergi, kitap, afiş, ilan ve sergi gibi basılı medya çalışmaları yaptı. 1998’den bu yana Wiesbaden’da RheinMain Uygulamalı Bilimler Universitesi’nde İletişim Tasarımı Programı’nda Profesör olarak çalışmakta ve tipografi, tasarım tarihi ve tasarım projeleri dersleri vermektedir.
Wagner, bölümünde Uluslararası Programlar Koordinatörü olarak ve Alman Akademik Değişim Servisi üyesi olarak öğrenciler ve akademik tasarım alanlarda kültürlerarası rekabeti desteklemekte
ve tanıtmaktadır. Çeşitli ülkeler ve kültürlerde çalıştaylar ve uluslararası partnerlerle ortak gerçekleştirilen projeler gelen ve giden değişim öğrencileri için ilham verici ve motivasyonu arttırıcı deneyimler olmaktadır. Wagner ve öğrencileri halen Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile birlikte gerçekleştirdikleri ikinci ortak projeleri üzerine çalışmalarına devam etmektedirler.


error: Content is protected !!