Bennett Peji

Bennett Peji San Diego’yu ve onun barındırdığı toplulukları seviyor. San Diego şehri kültür ve sanat komisyonunda çalışıyor ve 2009’da Hindistan’dan Filipinlere, Kore’den Malezya’ya, Çin’den Laos’a kadar uzanan bağlantıları olan Asya Ticaret Birliğinde yönetim kurulu üyeliği yapıyor. Belediye Başkanı Jerry Sander’s kent liderliği takımında, Komiteler ve Komisyonlar Danışma Grubu, Filipin-Amerikan Gelişim Uzmanları Kurulu ve
Filipin-Amerikan Ticaret Odası’nda yöneticilik yapmaktadır.
Bennett, marka üzerine en aranılan konuşmacılardan biridir. İspanya-Madrid’deki 2010 Dünya Tasarım Kongresi dahil olmak üzere dünya çapında 40 konferansa konuşmacı olarak davet edilmiştir.
Bennett Peji kentin markalaştırılması ve kültürlerarası tasarım konularında uzman olarak toplumları, bölgeleri ve kentleri yeniden hayata geçirmiştir. Dünyanın en büyük görsel iletişim tasarımı birliği olan ve New York ve 67 diğer şehirde şubeleri olan AIGA Ulusal Komitesi’nde görev yapan ilk ve tek San Diegolu’dur ve San Diego’nun ilk AIGA Onur Üyesi’dir (Hayat Boyu Başarı Ödülü).
Bennett, San Diego Ticaret Odası Bölgesel Sanat, İş ve Kültür Ödülü, Filipin-Amerikan Ticaret Odası ve Asya Kültürel Koruma Vakfı’ndan yılın sıradışı profesyoneli ödülü almıştır. İş ve toplum hizmet ödüllerinin yanısıra, firması 200’ün üzerinde tasarım ödülü almıştır. Peji, aynı zamanda Meksika’daki restorasyon ve koruma işlerini gerçekleştiren Baja California Vakfı’nın kurucularındandır ve Meksika-Ensenada’daki CETYS Üniversitesi “Padrino” tasarım programının kurucusudur.
www.pejidesign.com


error: Content is protected !!